Almanya Konsolosluğu Ankara

Almanya Konsolosluğu Ankara temsilciliğinin adresi Atatürk Bulvarı No:114, Kavaklıdere olarak belirtilmiştir. Ölüm ve doğum bildirimlerinden evlilik konusunda soyadı değişim bildirimlerine kadar tüm işlemler konsolosluk vasıtası ile tamamlanabilir. Almanya Konsolosluğu aracılığı ile sürece dair bilgilendirmenin yapılması ve resmi işlemlerin halledilmesi ile tek başınıza ilgilenmek istemezseniz firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız sizin tüm işlem akışınızı takip edecek oldukça seçkin bir kadroya sahiptir.

Almanya Konsolosluğu İstanbul

Almanya Konsolosluğu İstanbul adresi İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu’dur. Bu açık adres üzerinden konsolosluğa gelerek tüm resmi işlem akışını yakından takip edebilirsiniz. Resmi işlem akışına dair sorun meydana gelmemesi için öncesinde randevu almanız tavsiye edilmektedir. İşlemlerinizin bir kısmının online sistem üzerinden tamamlanmasına da fırsat verilmektedir. Dijital işlem akışında hakim olan ara yüz oldukça açık ve anlaşılırdır. Bu alanda da firmamızdan destek alma fırsatınız devam etmektedir.

Almanya Konsolosluğu İletişim

Almanya Konsolosluğu iletişim numaraları +90-312-455-5100 ve +90-212-334-6100 dır. Bu numaralar aracılığı ile İstanbul ve Ankara temsilciliklerine anında erişim sağlama hakkınız olacaktır. Telefon numaraları sadece mesai saatleri içerisinde aktif hizmet vermektedir. Telefon numaralarının yanı sıra mail adresi olan [email protected] de kullanılabilir. Bu adrese gönderilen iletilerdeki taleplerin açık ve anlaşılır olması gerekmektedir. Mail adresine gönderdiğiniz iletinin en kısa sürede yanıtlanması mümkün kılınacaktır.

Almanya Konsolosluğu iletişim numaraları üzerinden hem işlemlere dair gerekli olan belgelerin öğrenilmesi hem de işlem sürecine dair olumlu olumsuz dönütlerin sunulmasını mümkün kılabilirsiniz. Sadece doğum ve ölüm bilgilendirmeleri değil aynı zamanda pasaport yenileme adımlarında da iki merkezden destek alınmalıdır. Pasaport kayıp işlemlerinde de aynı seri hizmet birimi üzerinden destek sağlanmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Randevu

Almanya Konsolosluğu randevu alma adımlarını telefon numaraları ve daha öncesinde belirttiğimiz mail adresini kullanarak gerçekleştirime hakkınız mevcuttur. Randevunuzun gününde ya da saatinde bir değişim uygulamak isterseniz anında iletişim numaraları aracılığı ile iletişim kurma hakkınız mevcuttur. Randevuların hemen öncesinde işlem akışında hangi belgeleri getirmenizi gerektiğine dairi de bilgilendirme sunulacaktır. Randevusuz gelen kişilerin işlem akışına onay verilmeyebilir.