Seyahat amacına bağlı olarak Almanya vize başvuru formu paylaşılır ve talep edilen bilgileri sıralamanız beklenir. Formdan önce:

  • Turistik, ticari ya da aile ziyareti gibi kalış amacı üzerinde durulur.
  • 90 gün ve altı konaklamaya dair başvuru formlarının doldurulması esas alınır.

Online olarak vize başvuru formunu indirmeniz ve talep edilen bilgileri sıralamanız esas alınır. Gerek forma ulaşmak gerekse istenilen bilgileri eksiksiz olarak paylaşmak adına tarafımızla iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır. Uzman ekibimiz vize başvurularına dair yol gösterecektir.

Almanya Vize Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Almanya vize başvuru formu ücretsiz indir tercihinde bulunanlar PDF olacak şekilde elde eder. Görüldüğü üzere indirme linkleri ücretsiz olarak paylaşılır ve ödeme yapmanız beklenmez.

Bilgisayara indirmek isteyenlerin link tercihinde bulunmaları yeterli olacaktır. Böylece indirme başlar ve son olarak kayıt işlemlerine geçilir. Öyle ki birkaç sayfadan oluşan formun kaydedilmesi halinde doldurma işlemlerine yer verilir.

Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

PDF olarak cihaza yüklenen başvuru formunda boş alanların olduğunu göreceksiniz. Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur merak edenler boş olan alanları dikkate almalı ve bilgileri sıralamaya başlamalıdır. Bunun için:

  • Almanya ya da İngilizce olacak şekilde forma bilgilerin girilmesi gerekir.
  • Vize için ibraz edilen belgelerde ve formda aynı bilgilerin olması istenir.

Şahsi başta olmak üzere aileden finansal duruma kadar çeşitli hususlar üzerinde durulur. Her birinin belgeler ile desteklenmesi halinde vizeye olumlu yönde yanıt verilir. Olumlu yanıtlar ve hatasız başvurulara dair uzman ekibimiz ile iletişime geçenlerin şansı daha yüksek olacaktır.

Almanya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya vize başvuru formu ve belgelerin tam olması üzerine Konsolosluk tarafından yetkili hale gelen birimlere geçilir. PNR numarası alan vatandaşların randevuya ilgili gün ve saatte gelerek müracaata geçmelidir.

Almanya Vize Başvuruda Dil Şartı Nedir?

Turistik ya da Erasmus amaçlı seyahatler için dil şartına yer verilmez. Ancak söz konusu Aile Birleşimi Vizesi olduğu zaman bu şart öne sürülür. A1 dil sınavından alacağınız geçerli not üzerine başvurunuz değerlendirmeye alınır.